Filozofia życia według Madame Solange Dessimoulie.

Jakiś czas temu byłam na cudownym śniadaniu prasowym marki Decleor w przepięknych wnętrzach restauracji Endorfina. Marka ta ma bardzo długą tradycję, w spotkaniu tym brała udział ambasadorka – osoba, która stworzyła tę firmę, Pani Solange Dessimoulie. Energia jaką ma Madame Solange starczyłaby dla kilku tysięcy osób 🙂 ja do teraz się uśmiech na samą myśl o niej, na jej pozytywne nastawienie, ciągły uśmiech, radość z życia i tę werwę jaką ma w wieku 72 lat 🙂 chciałabym tak się czuć w jej wieku i tak inspirować ludzi.

To co było urzekające to to, że Pani Solange nie mówiła o firmie czy o produktach tylko opowiadała o filozofii życia, tej magii, która towarzyszy olejkom, kremom i innym produktom, które stworzyła. Cała przygoda rozpoczęła się już bardzo wcześnie, od młodych lat chciała zostać kosmetyczką, marka Decleor powstała z pasji małej dziewczynki. W tym jak opowiada ona o marce czuć miłość do tego co robi, a tego składnika nie da się kupić czy wyprodukować, to jest wartość dodana, która mnie najbardziej urzekła.

Miałam okazję porozmawiać z nią osobiście 🙂 opowiedziałam jej o tym co mnie pasjonuje i o czym jest mój blog. Od razu złapałyśmy wspólny temat,  zaczęła mi opowiadać o tym, że ona zwraca uwagę na oddech, że ludzie w dzisiejszych czasach o tym zapominają, że przez stres ich ciało jest napięte i skurczone, a to zakłóca oddech i sprawia, że nie oddychamy pełną piersią. Oddychanie to bardzo ważny element życia, a często pomijany. Bo czy zastanawiamy się nad tym? Robimy to od zawsze, nikt nas nie uczy robić tego prawidłowo… po prostu się z tym rodzimy i tyle. A wiele badań mówi o tym, że oddychamy za szybko, za płytko. Tombak (o którym już kiedyś pisałam, autor książki „Jak żyć 150 lat”) na wstępie swojej książki pisze o tym, że gdybyśmy „lepiej” oddychali to żylibyśmy dłużej!

Mówiła też o tym, że zdrowo się odżywia, o tym, że pije dużo wody – dzisiejsze śniadanie zawierało same zdrowe przekąski, pełnoziarniste pieczywo, świeże warzywa, wegańskie potrawy i tak dalej 😉 patrząc na jej figurę to na pewno zdrowo się odżywia. A cera i dłonie to najlepszy dowód na to jak Pani Solange dba o siebie, bo te części ciała najszybciej się starzeją.

Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że nawet cudowne, najlepsze kosmetyki czy preparaty nie będę działać jeśli nie będzie to grało z naszym nastawieniem do życia, nie tylko trzeba uwierzyć, że przyniosą oczekiwany efekt, ale trzeba się uśmiechać, cieszyć życiem, nie tracić energii na drobiazgi, nie denerwować się z byle powodu.

Pani Solange opowiadała o codziennych rytuałach, o tym, żeby ćwiczyć – nie ma znaczenia co, ktoś lubi biegać inny ćwiczyć jogę, boks, pływanie albo chodzi na spacery – wszystko to działa na nasz układ nerwowy, wydzielają się endorfiny, umysł się oczyszcza z niepotrzebnych myśli, można by wymieniać bez końca 🙂 do tego warto dbać o naszą skórę, wystarczy 2minutowy masaż twarzy dziennie, wybierajmy zdrowe produkty podczas przygotowywania posiłków, korzystajmy z dobrodziejstw natury używając olejków – nie tylko nawilżają skórę, ale też dostarczają nam wrażeń zapachowych. Ja uwielbiam zapach olejku sosnowego w saunie czy podczas kąpieli, olejek lawendowy bardzo relaksuje i pomaga w zasypaniu. Jest wiele olejków do stosowania na twarz czy skórę – jest to obszar, który dopiero odkrywam 😉
Poniżej możecie zerknąć, na krótki filmik pokazujący rytuał aplikowania olejków na twarz zgodnie z filozofią marki Decleor.

Dbajmy o nasz umysł, cieszmy się życiem, ale nie zapominajmy, że ciało to nasza świątynia, trzeba o nią dbać by służyła nam wiele lat. Nie należy jej karmić złymi myślami i kiepskim jedzeniem. Przesyłam Wam mnóstwo dobrej energii na dzisiejszy piękny, wiosenny dzień. Siedzę sobie właśnie z Szeryfem (moim pieskiem) w kafejce i uśmiecham się do Was.
Cudownej niedzieli Kochani!

Related Post

Najtańszy lek na wszystko! Temat, który dziś chcę poruszyć może być dla wielu lekko kontrowersyjny. Ale ja jestem zdania, że woda utleniona to najlepszy i najtańszy lek na w...

Dodaj komentarz