Witamina C – lek na przeziębienie i raka?

Zapisz się do newslettera

witamina C
pinterest.com

Witamina C, chwilowa moda czy rzeczywiście lek na przeziębienie, a może i na raka? Opinie pozytywnych jest tyle co negatywnych. Czy witamina C działa?

 

O wyjątkowych właściwościach witaminy C dowiedziałam się dzięki książce Jerzego Zięby „Ukryte terapie”, którą Wam polecam. Jestem zwolenniczką naturalnych metod leczenia. Nie łykam żadnych tabletek, nawet na ból głowy, który miewam rzadko lub lekkie przeziębienie, które nie pamiętam kiedy ostatni raz miałam. Jest to zapewne zasługa mojego stylu życia, naturalnych składników, biegania czy braku używek. Wracając do witaminy C, chciałabym w kilku słowach streścić i opowiedzieć o tym co mówi o niej Jerzy Zięba.

Mając na myśli witaminę C, Jerzy Zięba mówi o kwasie L-askorbinowym czy askorbinianie sodu. Ten drugi jest lepiej tolerowany przez żołądek i podawany jest dożylnie.

Najlepsza jej forma to oczywiście ta naturalna z owoców i warzyw. Takich jak: czarna porzeczka, pietruszka, papryka, szpinak czy truskawki.

Nie będę wymieniała wszystkich, ale warto zwrócić uwagę, że wcale nie w cytrynie jest jej najwięcej jak sporo osób myśli. Jednak w dzisiejszych czasach, gdy owoce i warzywa pochodzą z niewiadomego miejsca, hodowane są na terenach skażonych, to ich właściwości zdrowotne są mocno ograniczone.

Dlatego można stosować tę w postaci suplementu, najlepiej lewoskrętną (kwas L-askorbinowy). Ja codziennie pół małej łyżeczki rozpuszczam w wodzie i piję. Stosuję ją profilaktycznie oraz na wzmocnienie odporności organizmu. Można znaleźć w internecie sporo sklepów, które witaminę C lewoskrętną proponują w większych opakowaniach. Przykładowo w aptece, w formie rozpuszczalnych tabletek wychodzi drożej i starcza na mniej. Duże opakowania są raczej niedostępne. W książce przedstawiony jest również dokładnie sposób podawania witaminy C dożylnie.

Dawkowanie.

Poziom ilości witaminy C zmienia się z godziny na godziny, nie wiadomo tak naprawdę jaka jest pożądana dawka dla każdego z nas. Wiadomo jednak, że zwykłe ukąszenie przez pająka powoduje jej gwałtowny spadek. Nie będę już pisała o spadku witaminy C przez przebytą operację i o tym dlaczego w naszych procedurach szpitalnych nie podaje się z automatu ludziom witaminy C dożylnie (askorbinian sodu) jak to się przykładowo robi w Japonii. Gdzie podaje się ją przed operacją, po operacji czy przy transfuzji krwi. Nasz organizm jest tak zbudowany, że sam usunie nadmiar witaminy C z organizmu. Natomiast w przypadku jej braku, organizm za wszelką cenę stara się utrzymać jej wysoki poziom tam, gdzie najbardziej tego potrzebuje.

Jerzy Zięba opisuje w książce (na podstawie Clinical Guide to the Use of Vitamin C : The Clinical Experiences of Frederick R. Klenner, M.D., abbreviated, summarized and annotated by Lendon H. Smith, M.D. 2233 SW Market Street, Portland, Oregon 97201) jak stosowanie witaminy C może pomóc.

Przytoczę tylko kilka przykładów:

– Symptomy ospy wietrznej czy świnki znacznie są zmniejszone w ciągu jednej godziny

– Wirusowe zapalenie płuc, częste powikłanie po infekcji A/H1N1 (i nie tylko), najczęściej kończy się śmiercią. Trzy do siedmiu iniekcji na ogół wystarczały do potwierdzonego prześwietleniem kompletnego klinicznego wyleczenia. Większość pacjentów czuła się Grupa Brzoza © Wszelkie Prawa Zastrzeżone – http://MartaBrzoza.pl Strona – 37 Ukryte Terapie – Witamina C, nieznane medycynie oblicze lepiej już po godzinie. Zdecydowana poprawa następowała w ciągu dwóch godzin od zakończenia podawania witaminy.

– Ponieważ witamina C stymuluje produkcje endorfin, ma ona wpływ na eliminację bólu. Ma to istotne znaczenie u pacjentów z chorobą nowotworową.

– Użądlenia, ukąszenia przez pająki i węże, rekcje alergiczne – dr Klenner stosował 350mg wit C z dodatkiem calcium gluconate. O tych przypadkach mówił, że reakcje były zawsze „jak cudowne ozdrowienie”.

Witamina C usuwa metale ciężkie z organizmu. Podawana dożylnie niszczy komórki nowotworowe, ma kluczowe znaczenie w wytwarzaniu przez organizm kolagenu.

Jerzy Zięba w swojej książce i na filmikach, które można znaleźć w internecie opisuje różne przypadki wyleczenia ciężkich chorób. Paraliżu u małych dzieci czy chorób wirusowych właśnie stosowaniem dużych dawek witaminy C i to w krótkim czasie. Dlatego zachęcam do pogłębienia wiedzy, ale przede wszystkim do stosowania jej profilaktycznie, a po konsultacji ze specjalistami nawet do stosowania jako terapii podczas różnego rodzaju dolegliwości.

Lubisz białą rzodkiew? Jest ona bogata w witaminę C – poczytaj.

 

Pani Biała Rzodkiew 😉

Zapisz